Showing posts with label lonely. Show all posts

Do you love me..? Yeah!....Will you give me another chance?....NO!  

Posted by: Unknown in ,






Stiu ca nu am fost eu cea care sa te sune in fiecare zi. Nu am fost cea care sa isi ceara scuze, sa aiba rabdare, sa isi lase orgoliul in spate. Nu am fost si nici nu voi putea fi vreodata cea care a doua zi se poate preface ca nu s-a intamplat nimic, ca tine. Nu am fost cea care sa fie mereu de acord cu ce spui tu. Nu am fost cea care sa nu iti critice nimic din ce faci. Nu am fost cea care sa depinda de tine. Nu am fost cea care sa nu poata fara tine, nu am fost cea care nu se descurca singura, si nici nu am sa fiu vreodata. Nu am fost cea care te-a iertat usor. Nu am fost cea cu care nu te certi niciodata, si nici cea care nu iti spune lucruri vrute si nevrute. Nu am fost cea care te-a lasat sa faci totul de capul tau. Nu am fost cea care sa iti asculte sfaturile de fiecare data...si in niciun caz, nu am fost ce ai vrut tu sa fiu.
Dar am fost eu, si am fost acolo pentru tine, intotdeauna. Am fost cea care nu ti-a intors niciodata spatele. Am fost cea care nu a avut niciodata puterea sa te lase. Am fost cea care era capabila sa te asculte ore intregi, oricat ar fi fost ceasul, indiferent ce prostii debitai. Am fost cea care ti-a vrut intotdeauna binele. Am fost cea care a incercat intotdeauna sa te tina departe de ce ea stia deja cum e, chiar daca poate nu ai stiut niciodata. Am fost cea care ar fi fost capabila sa faca orice, ca sa iti fie bine. Am fost cea care a lasat totul in spate, pentru tine. Am fost cea care a stat o ora intreaga si s-a uitat la tine zambind, in timp ce tu dormeai. Am fost cea care nu te-a mintit niciodata, indiferent ce consecinte a avut adevarul. Am fost cea care nu ti-a dat drumul niciodata. Am fost cea care a cedat intotdeauna scuzelor tale, a cedat intotdeauna cand a auzit "Nu o mai fac", desi stia foarte bine ca o vei face din nou. Am fost cea care nu a dormit nopti bune nestiind ce faci, daca esti bine sau daca o mai iubesti. Am fost cea care te-a iubit, sunt cea care te iubeste, si am sa fiu tot cea care te va iubi...cate altele crezi ca au fost, sunt, sau vor mai fi?

Am fost eu...si nu stiam ca va veni si ziua cand nu va mai fi de ajuns.
                                                              




                                                                              

That's not the shape of my heart  

Posted by: Unknown in , ,


















Sunt recent o fana al unui sait nu la fel de complex precum youtube dar foarte...foarte interesant.
se numeste wimp.com (thanks biggie).Ce imi place la el foarte mult este ca are lucruri ce atrag atentie unul mai mult ca celalalt.Si prinde ramuri precum pentru a te amuza,uimi,intrista.... Ce vei vedea mai jos mi-a trimis-o o persoana speciala si draga. Si am ramas foarte impresionata pentru ca m-a fascinat modul in care melodia care de altfel e superba s-a inradacinat cu mainile magicianului si au creat o atmosfera ciudata.Mi-a transmis niste senzatii foarte placute ori poate ca in ultima vreme sunt eu foarte/prea sentimentala. Dar pentru cel care citeste acum:te rog sa fii atent la versuri si vei sti exact urmatoarea sa miscare.Asa previzibil. Caut sa ma gandesc ca atunci cand ti se spune sa fii atent este tocmai pentru ca lucrurile nu sunt greu de vazut.Este usor pentru magician sa ne creeze o iluzie.Totul este in cap'sorul nostru.Face lucrurile sa alunece atat de usor si lin.Nu este nimic complicat pentru el pentru a-si gasi cartea de inima.Metaforic vorbind nu ii este greu sa gaseasca iubirea.O ascunde in mijloc alaturi de niste necunoscute,o indoaie si o cheama iar ea vine de la sine.Iubirea vine de la sine. Nu este nimic complicat in a iubi sau a fi iubit.Nu este nimic costisitor,nu este nimic greu. Suntem doar noi fricosi .Ne subestimam capacitatea de a face pe cineva sa ne iubeasca.Sau nu avem indeajuns curaj sa ne gasim propria forma a inimii noastre.Iar eu de mult...de mult nu am mai spus "Te iubesc!"







He deals the cards as a meditation.And those he plays never suspect.He doesn't play for the money he win.He don't play for respect.He deals the cards to find the answer.The sacred geometry of chance.The hidden law of a probable outcomeThe numbers lead a dance.I know that the spades are the swords of a soldier.I know that the clubs are weapons of war.I know that diamonds mean money for this art.But that's not the shape of my heart.He may play the jack of diamonds.He may lay the queen of spades.He may conceal a king in his hand.While the memory of it fades.I know that the spades are the swords of a soldier.I know that the clubs are weapons of war.I know that diamonds mean money for this art.But that's not the shape of my heart.That's not the shape, the shape of my heart.And if I told you that I loved you.You'd maybe think there's something wrong.I'm not a man of too many faces.The mask I wear is one.Well, those who speak know nothin'.And find out to their cost.Like those who curse their luck in too many places.And those who fear are lost.I know that the spades are the swords of a soldier.I know that the clubs are weapons of war.I know that diamonds mean money for this art.But that's not the shape of my heart.That's not the shape of my heart.That's not the shape, the shape of my heart