Showing posts with label shape of my heart. Show all posts
Am invatat
Posted by: Unknown in chickflick despre mine intro, I quote a stranger, nice, shape of my heart"Avem timp pentru toate.
Sa dormim, sa alergam in dreapta si-n stanga,
sa regretam c-am gresit si sa gresim din nou,
sa-i judecam pe altii si sa ne absolvim pe noi insine,
sa citim si sa scriem,
sa corectam ce-am scris, sa regretam ce-am scris,
sa facem proiecte si sa nu le respectam,
sa ne facem iluzii si sa rascolim prin cenusa lor mai tarziu.
Avem timp pentru ambitii si boli,
sa invinovatim destinul si amanuntele,
sa privim norii, reclamele sau un accident oarecare,
sa ne-alungam intrebarile, sa amanam raspunsurile,
sa sfaramam un vis si sa-l reinventam,
sa ne facem prieteni, sa-i pierdem,
sa primim lectii si sa le uitam dupa-aceea,
sa primim daruri si sa nu le-ntelegem.
Avem timp pentru toate.
Nu e timp doar pentru putina tandrete.
Cand sa facem si asta - murim.
Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca
Tot ce poti face este sa fii o persoana iubita.
Restul ... depinde de ceilalti.
Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie
Altora s-ar putea sa nu le pase.
ca dureaza ani sa castigi incredere
Si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi
ca nu conteaza CE ai in viata
Ci PE CINE ai.
Am invatat ca te descurci si ti-e de folos farmecul cca 15 minute
Dupa aceea, insa, ar fi bine sa stii ceva.
Am invatat ca nu trebuie sa te compari cu ceea ce pot altii mai bine sa faca
Ci cu ceea ce poti tu sa faci
ca nu conteaza ce li se intampla oamenilor
Ci conteaza ceea ce pot eu sa fac pentru a rezolva
ca oricum ai taia
Orice lucru are doua fete
ca trebuie sa te desparti de cei dragi cu cuvinte calde
S-ar putea sa fie ultima oara cand ii vezi
Am invatat ca poti continua inca mult timp
Dupa ce ai spus ca nu mai poti
ca eroi sunt cei care fac ce trebuie, cand trebuie
Indiferent de consecinte
ca sunt oameni care te iubesc
Dar nu stiu s-o arate
ca atunci cand sunt suparat am DREPTUL sa fiu suparat
Dar nu am dreptul sa fiu si rau
Am invatat ca prietenia adevarata continua sa existe chiar si la distanta
Iar asta este valabil si pentru iubirea adevarata
Am invatat ca, daca cineva nu te iubeste cum ai vrea tu
Nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul.
ca indiferent cat de bun iti este un prieten
Oricum te va rani din cand in cand
Iar tu trebuie sa-l ierti pentru asta.
ca nu este intotdeauna de ajuns sa fii iertat de altii
Cateodata trebuie sa inveti sa te ierti pe tine insuti
ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta.
ca trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta
personalitatea
Dar ca TU esti responsabil pentru ceea ce devii
Am invatat ca, daca doi oameni se cearta, nu inseamna ca nu se iubesc
Si nici faptul ca nu se cearta nu dovedeste ca se iubesc.
ca uneori trebuie sa pui persoana pe primul loc
Si nu faptele sale
ca doi oameni pot privi acelasi lucru
Si pot vedea ceva total diferit
Am invatat ca indiferent de consecinte
Cei care sunt cinstiti cu ei insisi ajung mai departe in viata
ca viata iti poate fi schimbata in cateva ore
De catre oameni care nici nu te cunosc.
ca si atunci cand crezi ca nu mai ai nimic de dat
Cand te striga un prieten vei gasi puterea de a-l ajuta.
Am invatat ca scrisul
Ca si vorbitul
Poate linisti durerile sufletesti
ca oamenii la care tii cel mai mult
Iti sunt luati prea repede ...
ca este prea greu sa-ti dai seama
Unde sa tragi linie intre a fi amabil, a nu rani oamenii si a-ti sustine parerile."
Am invatat sa iubescCa sa pot sa fiu iubita.

"I wanted so badly to lie down next to her on the couch,to wrap my arms around her and sleep.Not fuck,like in those movies.Not even have sex.Just sleep together,in the most innocent sense of the phrase.But I lacked the courage and she had a boyfriend and I was gawky and she was gorgeous and I was hopelessly boring and she was endlessly fascinating.So I walked back to my room and collapsed on the bottom bunk,thinking that if people were rain,I was drizzle and she was hurricane."




Sunt recent o fana al unui sait nu la fel de complex precum youtube dar foarte...foarte interesant. se numeste wimp.com (thanks biggie).Ce imi place la el foarte mult este ca are lucruri ce atrag atentie unul mai mult ca celalalt.Si prinde ramuri precum pentru a te amuza,uimi,intrista.... Ce vei vedea mai jos mi-a trimis-o o persoana speciala si draga. Si am ramas foarte impresionata pentru ca m-a fascinat modul in care melodia care de altfel e superba s-a inradacinat cu mainile magicianului si au creat o atmosfera ciudata.Mi-a transmis niste senzatii foarte placute ori poate ca in ultima vreme sunt eu foarte/prea sentimentala. Dar pentru cel care citeste acum:te rog sa fii atent la versuri si vei sti exact urmatoarea sa miscare.Asa previzibil. Caut sa ma gandesc ca atunci cand ti se spune sa fii atent este tocmai pentru ca lucrurile nu sunt greu de vazut.Este usor pentru magician sa ne creeze o iluzie.Totul este in cap'sorul nostru.Face lucrurile sa alunece atat de usor si lin.Nu este nimic complicat pentru el pentru a-si gasi cartea de inima.Metaforic vorbind nu ii este greu sa gaseasca iubirea.O ascunde in mijloc alaturi de niste necunoscute,o indoaie si o cheama iar ea vine de la sine.Iubirea vine de la sine. Nu este nimic complicat in a iubi sau a fi iubit.Nu este nimic costisitor,nu este nimic greu. Suntem doar noi fricosi .Ne subestimam capacitatea de a face pe cineva sa ne iubeasca.Sau nu avem indeajuns curaj sa ne gasim propria forma a inimii noastre.Iar eu de mult...de mult nu am mai spus "Te iubesc!"
He deals the cards as a meditation.And those he plays never suspect.He doesn't play for the money he win.He don't play for respect.He deals the cards to find the answer.The sacred geometry of chance.The hidden law of a probable outcomeThe numbers lead a dance.I know that the spades are the swords of a soldier.I know that the clubs are weapons of war.I know that diamonds mean money for this art.But that's not the shape of my heart.He may play the jack of diamonds.He may lay the queen of spades.He may conceal a king in his hand.While the memory of it fades.I know that the spades are the swords of a soldier.I know that the clubs are weapons of war.I know that diamonds mean money for this art.But that's not the shape of my heart.That's not the shape, the shape of my heart.And if I told you that I loved you.You'd maybe think there's something wrong.I'm not a man of too many faces.The mask I wear is one.Well, those who speak know nothin'.And find out to their cost.Like those who curse their luck in too many places.And those who fear are lost.I know that the spades are the swords of a soldier.I know that the clubs are weapons of war.I know that diamonds mean money for this art.But that's not the shape of my heart.That's not the shape of my heart.That's not the shape, the shape of my heart


















